Wafelek Lniany

Wafelek lniano-bawełniany.

Wafelek jest zmiękczony i obkurczony. Jest lejący i sprężysty i bardzo przyjemny w dotyku. Idealna propozycja na otulacze, kocyki, narzuty, ręczniki, szlafroki, chusty…Wafelek sprzedajemy spreparowany zwykle do szerokości ok 100cm. Jeżeli chcecie aby pozostał dalej obkurczony i sprężysty to należy go prać w 30C i suszyć na płasko. Jeżeli chcecie wykorzystać jego pełną szerokość tj 120-130cm wystarczy go wyprać i wysuszyć tradycyjnie na wisząco. Po takim suszeniu zyska również na długości. Wafelek jest wykończony taśmą. Bardzo łatwo można go obszyć z 2 stron, żeby wykonać kocyk czy chustę. Tniemy od 0,5m co 10cm. Pomimo braku dodatkowej certyfikacji jakościowo jest kompatybilny z Oekotexem.

UWAGA! NOWE wafelki lniane mają nieznacznie zmienione odcienie oraz przychodzą na większych kuponach zwykle 15-20m. Ze względu na mniejsze skręcenie tkaniny są nieco lżejsze i szersze niż starsze.

48% len 52% bawełna,  gramatura ok  350 gm2             39 PLN   /0,5m    

Zachęcamy do przejrzenia naszej strony z końcówkami, gdzie mogą Państwo kupić poniższe materiały nawet do 20% taniej: http://milofabrics.pl/koncowki/